by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Yozgat Sorgun Belediyesi tarafından yaptırılan derin kuyu dalgıç pompa uygulamasında Sorgun Belediyesi Invertek Optidrive Eco serisini seçti.  4 adet 55kW ve 2 adet 22kW derin kuyu pompalarının frekans kontrolü Invertek Optidrive Eco serisi ile sağlandı.

Yüksek statik yüksekliği bulunan açık sistemlerde derin kuyu dalgıç motorlarının kontrol sistemlerinde güç tüketimi değişiklik gösterecektir. Bu da pompa performansındaki azalma ve motor içerisinde sıcaklık artışına neden olur. Bundan dolayı beklendiği gibi motor ömründe azalmalar meydana gelir.

Invertek Optidrive Eco serisi frekans kontrolü ile yapılan uygulamada sistemi boşa geçirir ve çok kısa bir süre sonunda durdurur. Uyku modu salınım önlemeye yardımcı olmak için, otomatik başlatma veya durdurma sırasındaki boost artışı için bir destek döngüsü sağlayabilir.

Optidrive Eco  ve E3 serisi pompanın hareketsiz dönemlerinde motoru nem gibi unsurlardan korumak için motor ön ısıtma fonksiyonuna sahiptir. Buna ek olarak, motor ön ısıtma fonksiyonu normal çalışma durumlarında, ortamdan ötürü soğuyan motorları ısıtmak içinde kullanılabilir. Bu özellik tamamen yapılandırılabilir.

Ayrıca motor sıcaklık koruma özellikleri ile Optidrive Eco serisi derin kuyu dalgıç motorlarının sıcaklık korumasını motora akuple edilen bir sıcaklık ölçüm cihazından aldığı bilgi ile sağlar.

Dalgıç pompalarda hız/frekans oranı 1400 d/d/25 Hz’den büyük olmalıdır. Böylece eksenel yataklarda yağ filmi oluştuğundan emin olunur. Optidrive Eco yapılandırılabilir dahili PLC ve özel parametreleri ile istenilen hız/frekans oranını sağlar. Bu sayede sistemin sağlıklı çalışması gerçekleştirilmiş olur..

Optidrive Eco serisi dahili olarak barındırdığı enerji optimizasyon fonksiyonu ile kısmi yük koşullarında gerçek zamanlı olarak enerji kullanımı en aza indirir ve otomatik pompa temizliği her zaman maksimum çalışma verimliliği sağlar, blokaj algılama ve temizleme özelliği ile pompanın temizlik ve bakım gereksinimlerini azaltır. Maksimum seviyede fayda sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir