by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Yozgat Çekrek Belediyesi Derin kuyu dalgıç pompa otomasyonu uygulamasında AC Motor kontrolünde Invertek Optidrive Eco serisini seçti.

Yüksek statik yüksekliği bulunan açık sistemlerde derin kuyu dalgıç motorlarının kontrol sistemlerinde güç tüketimi değişiklik göstermektedir. Bu da pompa performansındaki azalma ve motor içerisinde sıcaklık artışına neden olur.

Bundan dolayı beklendiği gibi motor ömründe azalmalar meydana gelir. Invertek Optidrive Eco ve E3 serisi frekans kontrolü ile yapılan uygulamada sistemi boşa geçirir ve çok kısa bir süre sonunda durdurur. Uyku modu salınım önlemeye yardımcı olmak için, otomatik başlatma veya durdurma sırasındaki boost artışı için bir destek döngüsü sağlayabilir.

Optidrive Eco ve E3 serisi pompanın hareketsiz dönemlerinde motoru nem gibi unsurlardan korumak için motor ön ısıtma fonksiyonuna sahiptir. Buna ek olarak, motor ön ısıtma fonksiyonu normal çalışma durumlarında, ortamdan ötürü soğuyan motorları ısıtmak içinde kullanılabilir. Bu özellik tamamen yapılandırılabilir. Ayrıca motor sıcaklık koruma özellikleri ile Optidrive Eco serisi derinkuyu dalgıç motorlarının sıcaklık korumasını motora akuple edilen bir sıcaklık ölçüm cihazından aldığı bilgi ile sağlar. Optdrive Eco dahili olarak barındırdığı Optiflow teknolojisi ve Dahili PLC fonksiyonu sürücünüzü istediğiniz gibi yapılandırmanızı sağlar, PLC ihtiyacını ortadan kaldırarak birden fazla pompa uygulamalarını destekler.
Dalgıç pompalarda Motor hız/frekans oranı 1400 d/d / 25 Hz’den büyük olmalıdır. Böylece eksenel yataklarda yağ filmi oluştuğundan emin olunur. Optidrive Eco ve E3 serisi yapılandırılabilir dahili PLC ve/veya özel parametreleri ile istenilen motor hız/frekans oranını sağlar. Bu sayede sistemin sağlıklı çalışması gerçekleştirilmiş olur.

Optidrive Eco ve E3 serisi dahili olarak barındırdığı Enerji optimizasyon fonksiyonu ile kısmi yük koşullarında gerçek zamanlı olarak enerji kullanımı en aza indirir ve Otomatik pompa temizliği her zaman maksimum çalışma verimliliği sağlar Blokaj algılama ve temizleme özelliği ile pompanın temizlik ve bakım gereksinimlerini azaltır. Maksimum seviyede fayda sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir