by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Adalet bakanlığı Tekirdağ ceza infaz kurumları kampüsün de Teknolojik otomasyon tarafından yapılan derin kuyu dalgıç pompa uygulamasında Invertek Optidrive Eco serisi kullanıldı. 1 adet 55kW ve 1 adet 75kW derin kuyu pompaları uzaktan kontrol yöntemi ile cep telefonu ve tablet ile kontrol edilebilir ve izlenebilir olarak tasarlanmıştır.

Yüksek statik yüksekliği bulunan açık sistemlerde derin kuyu dalgıç motorlarının kontrol sistemlerinde güç tüketimi değişiklik gösterecektir. Bu da pompa performansındaki azalma ve motor içerisinde sıcaklık artışına neden olur. Bundan dolayı beklendiği gibi motor ömründe azalmalar meydana gelir.

Invertek Optidrive Eco serisi frekans kontrolü ile yapılan uygulamada sistemi boşa geçirir ve çok kısa bir süre sonunda durdurur. Uyku modu salınım önlemeye yardımcı olmak için, otomatik başlatma veya durdurma sırasındaki boost artışı için bir destek döngüsü sağlayabilir.

Motor sıcaklık koruma özellikleri ile Optidrive Ecoserisi derin kuyu dalgıç motorlarının sıcaklık korumasını motora akuple edilen bir sıcaklık ölçüm cihazından aldığı bilgi ile sağlar.

Dalgıç pompalarda hız/frekans oranı 1400 d/d/25 Hz’den büyük olmalıdır. Böylece eksenel yataklarda yağ filmi oluştuğundan emin olunur. Optidrive Eco yapılandırılabilir dahili PLC ve özel parametreleri ile istenilen hız/frekans oranını sağlar. Bu sayede sistemin sağlıklı çalışması gerçekleştirilmiş olur..

Optidrive Eco serisi dahili olarak barındırdığı enerji optimizasyon fonksiyonu ile kısmi yük koşullarında gerçek zamanlı olarak enerji kullanımı en aza indirir ve otomatik pompa temizliği her zaman maksimum çalışma verimliliği sağlar, blokaj algılama ve temizleme özelliği ile pompanın temizlik ve bakım gereksinimlerini azaltır. Maksimum seviyede fayda sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir