by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Karma proje olarak hayata geçirilen, bin 269 konut, 10 bin metrekare ofis, 20 bin metrekare mağaza ve 232 odalı otel blokunun yer aldığı Nef Ataköy 22 projesin’de Nef’in tercihi Invertek oldu.

CVS Air tarafından yapılan merdiven basınçlandırma ve çatı fanlarının kontrolü Invertek E3 serisi ile sağlandı. Tek faz 220V giriş, tek faz 220V çıkış ve 3 faz 380V giriş, 3 faz 380V çıkış motorların kullanıldığı projede E3 serisi basınç farkı sistemine göre çalıştırılmıştır.

Tek faz PSC veya Gölge kutuplu Tek faz AC motorların kontrolünde dünyanın ilk tam dijital frekans çeviricisi olan Invertek Optidrive Single Phase serisi kullanıldı. Invertek Optidrive E3 Single Phase serisi, dahili olarak barındırdığı EMC filtre ile elektromanyetik dalgaları engelleyerek ve 32kHz Anahtarlama frekansı ile sessiz ve güvenli bir motor kontrolü sağlamıştır.

Üç faz motorların kontrolünde Invertek Optidrive E3 serisi gün boyunca değişen talepleri karşılamak için havalandırma sistemine entegre edilerek sistemin gerekliliğine göre programlanmıştır. Isı ve duman tahliyesi için kullanılan yangın modu özelliği yüksek maliyetli hasarları önlemek ve maksimum temiz hava sağlamak için kullanılmıştır.

Optidrive E3 serisi, gelişmiş PID, Auto Boost, dahili fire mod, fark basınç sistemi, özel fan parametresi gibi spesifik özellikleri yüksek enerji tasarruflu avantajları ile fan uygulamalarında en az enerjiyle en yüksek performansı sunması ve kullanılan diğer ekipmanlar için sağladığı mükemmel koruma fonksiyonları ile mekanik ekipmanların ömrünü uzatmış, dayanıklı, maliyeti düşük ve sorunsuz çalışan bir çözüm sunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir