by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Kocaeli Lastik Sanayi (Kolsan) revizyon ve değişim uygulamalarında Invertek marka frekans invertörlerini tercih ediyor. Bu kapsamda Kocaeli bayimiz Teknolojik otomasyon ile yapmış olduğumuz Steel Kesme Makinesi Revizyon uygulamasında AC motorların kontrolü Invertek Optidrive E3 serisi ile gerçekleştirilmiştir.

Invertek Optidrive E3 serisi genel endüstri uygulamalarında yüksek başlangıç torku ve mükemmel hız ayarı ile maksimum verimlilik ve performans sunar. IE2, IE3 ve IE4 sınıfındaki AC motor, PM(permanent magnet) motor, BLDC(fırçasız DC motor) ve SYNRM(senkron relüktans motor) tipleri için sensörsüz vektör kontrolü ile çok farklı motor çeşitlerinin kullanılmasını sağlar.

Dahili EMC filtresi, frenleme ünitesi ve CANOpen / ModBus haberleşme arabirimleri ile bir çok makine ve genel endüstri uygulamalarına tam uyum sağlar, kurulum için maliyet ve zaman tasarrufu ile avantaj yaratır. 14 temel parametre ile kolay devreye alma sağlar ve varsayılan ayarlar  bir çok uygulamayı destekler. Optidrive E3‘ü uygulamanıza özel olarak tek parametre ile ayarlayabilir, Endüstriyel, Fan ve Pompa uygulamaları arasında kolayca ayarlanabilmektedir.

Titreşim ve gürültü seviyelerinin kısmi ve tam yüklerde ve değişik şartlarda belirli seviyenin üstüne çıkmamasını sağlamak için Invertek Optidrive E3 serisinin anahtarlama frekansı ve rezonans frekanslarının sebep olduğu motorların mekanik hasarlarını önlemek için programlanabilir ve maksimum fayda sağlanır.

Invertek Optidrive E3 serisi kolay kullanımı ve parametre yapısı, sıfır hızda %175 torka kadar tüm yükleme koşulları altında güvenilir bir kalkış ve kesin hız kontrolü ile makine, konveyör, madencilik, çözme sarma, tel çekme, üretim tesisleri, kalıp makineleri, ekstruder, kırıcılar, ambalaj makineleri,  şişeleme ve dolum, petro kimya, demir/ çelik, çimento, proses otomasyonu, soğutma dolapları, mermer makinaları gibi bir çok sektöre çözüm üretebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir