by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Karayolları Genel Müdürlüğü Ankara merkez binası araştırma ve laboratuvar davlumbaz fanlarının kontrolü Invertek Optidrive E3 serisi ile sağlanmıştır.

Invent tr firması tarafından gerçekleştirilen projede manuel ve otomatik kontrol kullanım durumuna göre seçilebilir yapılmıştır. Invertek Optidrive E3 serisi gün boyunca değişen talepleri karşılamak için havalandırma sistemine entegre edilerek sistemin gerekliliğine göre programlanmıştır.

Invertek Optidrive,  motorlar ve mekanik bileşenlerin ortaya çıkardığı rezonans frekanslarının sebep olduğu motorların ve fanların mekanik hasarlarını önlemek için programlanarak zamanla mekanik sistemin hasar ve bakım maliyetlerinin artmasını engellenmiş olup, hız ihtiyaçları sistemin gerektiği oranlarda ayarlanmış, gereksiz enerji harcamayı minimuma indirerek büyük bir enerji ve para tasarrufu sağlanarak maksimum fayda elde edilmiştir.

Invertek Optidrive E3 serisi fan uygulamaları için ve genel motor kontrol sistemindeki eşsiz özellikleri ile motorunuzu korur ve gereksiz enerji kayıplarını önleyerek enerji tasarrufu sağlar.

Invertek ile sisteminizi arıza ve bakım durumlarında, tek tuş ile manuel / otomatik olarak ayarlayabilir ve sistem kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, motor ile fan arasında kopan kayışı hızlı bir şekilde algılar ve sistemi durdurarak uyarı verebilirsiniz. Bu özellik esnektir ve aynı zamanda normal uygulamalarınızda da kırık mil/bağlantı ya da başka mekanik bir problem oluşması durumunda kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir