by Çağrı Taşkın Çağrı Taşkın Yorum yapılmamış

Ceykon Vinç üretimini yapmış olduğu vinç sistemlerinin kontrolünü sağlayan birçok panoda, kaldırma ve yürütme uygulamalarında Invertek Optidrive P2 ve E3 serisini tercih ediyor. Konya bayimiz Optimas Mühendislik tarafından sağlanan ürünler ve teknik destekle, optimum maliyetlere vinç çözümleri sağlanıyor.

Köprü hareket hızı ve vinç ağırlığı motor gücünü etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Hareket hızı ve vinç tonajı arttıkça motor gücü de artar. Invertek optidrive ürünleri köprü hareketi anında kalkış ve duruşlarda vinç modu özelliği ile maksimum tepkime sunar. Kanca uygulamasında ise sıfır hızda dahi %300 e kadar tork sunabilen Invertek Optidrive serisi ile duruş ve kalkışlarda maksimum seviyede tork elde edilmektedir.

Invertek Optidrive serisi vinç uygulamalarında çalışma güvenliği ve üstün vinç performansı sağlayan dahili kullanıma hazır vinç sürücüsü çözümüdür. Vinç kontrolü, Invertek optidrive sürücüleri ile düşük maliyet, güvenlik ve performansı en iyi şekilde sağlar. Kompakt yapısı ve anlaşılır kolay parametre yapısı ile montaj ve devreye alma kolaylığı sağlar, toplam proje maliyetini düşürür. Vinç Modu motor freninin doğru ve güvenli olarak kontrol edilmesini sağlar ve her zaman güvenli çalışma şartlarını korur. Buna ek olarak, fren aşınmasını en aza indirir ve servis ömrünü uzatır, bakım maliyetlerini azaltır.

Invertek optidrive serisi dahili vinç modu özelliği sayesinde kaldırma konumu senkronizasyonu gerçekleştirir ve mevcut riskleri azaltılırken üretim ve donanım korumasının arttırılmasını sağlamıştır. Kaldırma konumu senkronizasyon fonksiyonunun amacı, yükü aynı anda kaldıran iki taşıma aracının aynı konumda olmasını sağlamaktır. Bu kaldırma senkronizasyonu, başlangıç master slave konumu farkını sabit bir değerde tutan master-slave fonksiyonu tarafından yönetilebilir.

Invertek Optidrive P2 ve Optidrive E3 serisi, maksimum performans, Safe Torque Off(STO) ve motor kontrol sistemindeki eşsiz özellikleri ile motorunuza maksimum koruma sağlar ve gereksiz enerji kayıplarını önleyerek enerji tasarrufu sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir